Školní družina

    Vzhledem k nižšímu počtu dětí, odpolednímu vyučování a kroužkům jsou všichni žáci zapsáni ve školní družině. Její náplň práce se řídí vlastním vzdělávacím programem pro školní družinu. Vzhledem k oborovému zaměření vychovatelky jsou děti vedeny k vytváření pozitivního vztahu k přírodě a přírodním vědám, k environmentálnímu a ekologickému cítění, k udržitelnému životnímu stylu vzhledem k potřebám celého světového ekosystému.

 Provoz je denně do 15:30, což je limitováno malým počtem dětí a možností úvazku vychovatelky. Děti tráví čas v hernách družiny, na hřišti nebo v lese, součástí jsou i hry na zahradě školy a v zimě za dobrých sněhových podmínek chodí děti sáňkovat. Nedílnou součástí výchovného programu školní družiny je upevňování a prohlubování společenských návyků a dodržování společenských norem hlavně při stolování ve školní jídelně. Důležitou součástí školní družiny je vést děti k zodpovědnosti, soudržnosti, kamarádství a slušnému chování.

 

Pracovníci školní družiny: Bc. Lucie Urbanová - vychovatelka

Provoz školní družiny: od 11:40 do 15:30 hodin

Kontakt na vychovatelku:   602 372 709

 

Organizační pokyny pro rodiče:

  • Žáci se pouštějí ze školní družiny domů dle domluvy s rodiči na začátku školního roku,
  • pokud je potřeba, aby dítě odešlo ze školní družiny dříve nebo později, odevzdají děti lísteček s datem  a časem odchodu, nebo se rodiče domluví osobně či telefonicky,
  • dětěm mohou rodiče objednat odpolední svačiny, které dostanou v odpoledních hodinách (cca ve 14:30): cena 8 Kč.

Dokumenty

Vnitřní řád školní družiny - Vnitrni_rad_SD.pdf (56715)
Žádost o uvolnění ze ŠD - Žádost o uvolnění žáka ze ŠD.pdf (472929)
Aktivity školní družiny (2018/19) - Aktivity ŠD 18-19.pdf (1516476)
Pravidla ŠD - Pravidla.pdf (78920)
 
V srpnu roku 2018 došlo k zásadní rekonstrukci prostor školní družiny. Původní koberec, obložení stěn a přesluhující nábytek nahradilo nové moderní vybavení. Z podlahy v obou hernách byl odstraněn tmavý zátěžový koberec, který už dlouho přesluhoval a nahradilo ho omyvatelné, světlé lino. Společně s bílou výmalbou stěn se prostory opticky zvětšily a prosvětlily. Herny družiny jsou dnes vybaveny moderním a funkčním nábytkem, který lépe vystihuje potřeby zařízení. Na rekonstrukci se podílel také spolek Ekožába, z. s., kterému velice děkujeme. Na nás nyní je, abychom si družinu podle svého vyzdobili a zútulnili... :-)
Stará a nová podoba školní družiny.
 

Fotogalerie školní družiny

Školní družina

V této rubrice nejsou žádné články.

Facebook

Sledujte nás také na facebooku (nová skupina!):

www.facebook.com/groups/zs.msdaskabat/

Kontakt

Základní škola a mateřská škola Daskabát Daskabát 72
Olomouc
779 00
585 358 278 (ředitelna)
Datová schránka: 77gmcky
skola@zsmsdaskabat.cz